Oferujemy całościową formację katolicką dla mężczyzn w duchu Tradycji Katolickiej.
Naszą misją jest budowanie Królestwa Chrystusa Pana, poprzez całościową (holistyczną) formację mężczyzn i przekształcanie świata na bardziej Chrystusowy.
Bractwo jako awangarda cywilizacji Łacińskiej tworzy nową kulturę przepełnioną prawdą, dobrem i pięknem.
_____________
Cotygodniowe spotkania według programu formacyjnego. Praca z indywidualnym mentorem. Wspieranie się w rozwoju. Prelekcje z ciekawymi gośćmi. Dyskusje.
_____________
Dwa razy w roku rekolekcje wyjazdowe: na Adwent oraz Wielki Post. Rekolekcje odbywają się w ciszy. W programie Msza Święta Trydencka i katechezy.
_____________
Lubimy sprawdzać się w terenie. Wyjeżdżamy pod namioty, organizujemy wędrówki, czy obozy survivalowe.
_____________
Wspólnie wychodzimy na strzelnicę i pomagamy w uzyskaniu pozwolenia na broń. Większość Braci ma patent strzelecki. Wielu z nas posiada broń.
_____________
Praktykujemy modlitwę indywidualną oraz wspólnotową. Cechuje nas pobożność w duchu Tradycji Katolickiej oraz nabożeństwo do Krzyża Świętego i Męki Pańskiej.
Każdy z Braci praktykuje codzienną modlitwę myślną (medytację) oraz Różaniec Święty. Mamy wspólne Msze Święte, Adoracje i inne modlitwy.
Chcesz dołączyć do naszej Róży Różańcowej? Możesz to zrobić tutaj.
Nasi członkowie tworzą prawdziwe braterstwo. Działamy od 2014 r. Pomagamy sobie, wspieramy się w rozwoju, dyskutujemy i działamy, by budować Boże Królestwo.
Czy wiara katolicka bliska jest Twojemu sercu, ale brakuje Ci osób o podobnych poglądach?
Czy widzisz, że potrzebujesz wsparcia w walce ze swoimi słabościami?
Czy chcesz działać w Kościele, ale nie znalazłeś jeszcze swojego miejsca?
Działamy w kilku miastach w Polsce: w Warszawie, Krakowie, Olsztynie oraz Częstochowie.
Kontakt do regionalnych jednostek znajdziesz tutaj.
Jeśli chcesz nas bliżej poznać, dołącz do jednego z naszych ogólnopolskich wydarzeń, takich jak rekolekcje.
A jeśli jesteś gotowy do działania, zachęcamy do zorganizowania Klubu Rycerskiego w Twoim miejście.
Nasza wspólnota ma na razie charakter nieformalny. Odbyliśmy już pierwsze rozmowy z biskupami w celu zatwierdzenia Bractwa jako stowarzyszenie życia apostolskiego na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego i mamy projekt statutu.
Kościół jednak chce nam dać czas. Na razie działamy w porozumieniu z miejscowymi władzami Kościoła (np. w Krakowie opiekują się nami Ojcowie Karmelici Bosi).
Działamy w sposób rozproszony w kilku miejscach Polski. Każda jednostka regionalna stara się o opiekuna w miejscu, gdzie odbywają się spotkania. Na ten moment nie mamy kapelana, który koordynowałby całość wspólnoty.
„Bractwo” nawiązuje do pobożnościowych stowarzyszeń dla wiernych, które od wieków służą wspólnotowemu pogłębianiu wiary w oparciu o pewną duchowość (np. Bractwo Niepokalanego Poczęcia NMP).
„Przedmurzem” chrześcijaństwa była określana nasza Ojczyzna, gdy broniła chrześcijańskiej Europy w sytuacji zagrożenia ze strony islamu, zwłaszcza podczas Odsieczy Wiedeńskiej.
Poprzez naszą nazwę chcemy wyrazić łączność z dziedzictwem naszych przodków i zadeklarować walkę w obronie chrześcijaństwa. Walkę rozumiemy przede wszystkim na sposób duchowy, jako wysiłek życia według zasad chrześcijańskich.
Nasze logo jest stylizowaną pieczęcią zakonu Kawalerów Mieczowych, poprzez co nawiązujemy do tradycji rycerskich.
Składa się ono z krzyża kawalerskiego oraz miecza. Krzyż jest symbolem Odkupienia dokonanego przez Chrystusa Pana. Tzw. krzyż kawalerski ma osiem zaostrzonych wierzchołków, które oznaczają osiem cnót rycerskich.
Miecz jest symbolem walki, przede wszystkim duchowej. Księga Hioba mówi, że „bojowaniem jest żywot człowieka”. Każdy z nas ma do stoczenia walkę z własnymi grzechami oraz słabościami.
Te symbole znajdują się na płaszczach, które otrzymuje każdy Brat w momencie przyrzeczenia, a także na wpinkach do garnituru, które dostają Kandydaci.
Oczywiście. Msze Święte Trydenckie są elementem naszej brackiej duchowości, jednak nie wymagamy od członków, by uczestniczyli wyłącznie w liturgii w tym rycie. Wymagamy jednak otwartości i chęci poznania wielowiekowej liturgii Kościoła Rzymskiego. W tej formie celebrowane są wszystkie Msze Święte Bractwa Przedmurza, np. podczas rekolekcji.
Chętnie porozmawiamy i spróbujemy Ci pomóc!
Msza Święta Trydencka
Katolicka formacja
Męska wspólnota